Журналістика – спеціальність, яка ніколи не втратить своєї актуальності, тому користується популярністю з року в рік. Адже набуті знання за цією професією стануть у пригоді майже у будь-якому виді діяльності! Тож як перетворитися зі звичайного абітурієнта у бакалавра-журналіста на перших позиціях рейтингу ЗНО? Дізнаємося про предмети для вступу на журналістику, найпрестижніші ВНЗ та прохідний бал на спеціальність.
Предмети для вступу на журналістику в 2021 році
Які предмети потрібно здавати на ЗНО на журналістику? Безумовно, маст-хев для всіх українських випускників та абітурієнтів – ЗНО з української мови та літератури. Утім, часто бали саме з предмета «Історія України» грають вирішальну роль при вступі на журналістську спеціальність, адже мають більший ваговий коефіцієнт! Поза тим, необхідно скласти такі предмети для вступу на журналістику: крім української мови та літератури й історії України це ще й математика або іноземна мова.
Аби збагнути, що стоїть за сполучником «або» у переліку предметів для тестування випускників, потрібно перейти на сайт омріяного ВНЗ та подивитися деталі вступу та необхідні екзамени.
Прохідний бал на журналістику
Журналістика – дійсно трендова спеціальність, яка входить у ТОП-10 спеціальностей із найвищими прохідними балами. Тож аби «залишатися у топі» майбутніх професіоналів та вступити до омріяного ВНЗ, необхідно плідно працювати!
Наприклад, чудовим орієнтиром слугує опублікована інформація Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У цьому ВНЗ прохідний бал на журналістику в 2021 році з української мови та літератури та історії України – 140, а іноземної мови або математики – 120 балів.
ТОП ВИШів для вступу на журналістику
І дійсно, рейтинг ВНЗ – це питання, що турбує кожного абітурієнта, та відповідь на яке на просторах інтернету не так легко знайти.
Наразі існує академічний рейтинг ВНЗ України «Топ-200 України 2020», створений центром міжнародних проєктів «Євроосвіта» у співпраці з міжнародною групою експертів IREG Observatory. Проаналізувавши рейтинг та зазначені заклади, можемо скласти список найпрестижніших ВНЗ зі спеціальністю «журналістика» .
- Київський національний університет імені Тараса Шевченка
- Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
- Національний університет «Львівська політехніка»
- Сумський державний університет
- Львівський національний університет імені Івана Франка
- Національний університет «Києво-Могилянська академія»
- Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара
- Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого
- Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
- Донецький національний університет імені Василя Стуса
Журналістика: ким працювати після випуску
Як ти бачиш себе у майбутньому як успішного журналіста? Погодься, запитання однозначно «на подумати», адже журналістська спеціальність має багато можливостей для професійної реалізації! Майже у будь-якій області можна спробувати себе в максимальній кількості жанрів і тем.
- Штатна співпраця з тим чи іншим ЗМІ (газетна журналістика, журнальна журналістика, інтернет-журналістика тощо).
- Фріланс, тобто «робота на себе» у якості найманого працівника на різноманітні проєкти.
- Телебачення: у якості телеведучого, сценариста тощо.
- Радіожурналістика.
- Письменництво.
Не дивлячися на механізацію багатьох професій, професіональний журналіст ніколи не залишиться без роботи! Чи здатна машина до глибоко аналізу явищ, загального інтелекту, обізнаності у світових подіях та вміння зацікавити читача? Навряд. У цьому й перевага професії журналіста!
Нехай тебе не лякає будь-яка інформація про рейтинги, сертифікати та конкурси, адже декілька ЗНО – і ти вже обираєш ВНЗ! Відкинь будь-який острах, адже ВНЗ дозволяє отримати освіту, але свій життєвий шлях та подальшу професію обираєш лише ти.