Якщо ви бажаєте вступити цьогоріч до університету, то вже, напевно, знаєте, що вам потрібно скласти Національний мультипредметний тест, який і у 2023 році знову замінить Зовнішнє незалежне оцінювання. Утім, будьте уважні: формат тестування відрізнятиметься від того, що був минулого року. Тепер ви складатимете два обов'язкові предмети (українська мова та математика) та один на вибір. Насправді вибір обмежений, але все ж він є. І одним із предметів на вибір цілком може стати німецька мова.
Отже, яким буде НМТ з німецької мови у 2023 році? Зараз поглянемо!
Зміст завдань
Уже відомо, що зміст завдань НМТ з німецької мови відповідатиме чинній програмі ЗНО з німецької мови. Що ж потрбно для того, аби успішно скласти тест? Насамперед ви маєте добре вчитися у школі та розумітися на матеріалі та темах, які є у шкільній програмі.
Важливий момент: комп'ютерний формат тестування передбачає певні зміни, якщо порівнювати із традиційним ЗНО. Тож цьогоріч до мультитесту з німецької мови входитимуть лише частини «Читання» та «Використання мови». Натомість ані аудіювання, ані завдань, що передбачають надання розгорнутої письмової відповіді, не буде. Поки що технологічно це неможливо.
Отже, для того, аби вдало скласти тест з німецької, ви маєте:
- читати та розуміти автентичні тексти різних жанрів і видів;
- мати достатньо великий словниковий запас;
- розуміти основний зміст чіткого нормативного мовлення;
- критично оцінювати інформацію та вміти використовувати її.
Структура блоку
Загалом у блоці, присвяченому німецькій мові, буде 32 завдання. І серед них:
- 5 завдань із вибором однієї правильної відповіді;
- 11 завдань на встановлення відповідності;
- 16 завдань на заповнення пропусків у тексті.
Якщо ви добре впораєтеся з підготовкою до тесту та дасте правильні відповіді на всі запитання, то зможете отримати 32 тестові бали.
Особливості оцінювання
А тепер розберемося зі схемою оцінювання Національного мультипредметного тесту з німецької мови. Тут вирішили не вигадувати нічого нового та скористатися схемою, яку раніше використовували на ЗНО.
Таким чином, за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді ви отримаєте по 1 балу.
За кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності також можна отримати по 1 балу.
І за кожен правильно вказаний варіант у завданнях на заповнення пропусків у тексті теж є шанс отримати по 1 балу.
Важливо: свій результат ви знатимете одразу, щойно закінчиться НМТ. Тобто тижнями очікувати на відповідь та нервуватися не доведеться.
Згодом результат кожного блоку переведуть у шкалу 100–200 балів. Для того, аби отримати 100 балів за шкалою 100–200, ви маєте набрати хоча б 4 тестових бали.