Порядок проведення НМТ: усе, що вам потрібно знати

Міністерство освіти і науки України затвердило Порядок проведення в 2022 році національного мультипредметного тесту. Що це таке?

Це документ, який визначає основні засади проведення національного мультипредметного тесту для оцінювання результатів навчання абітурієнтів, які претендуватимуть на бюджетну форму навчання або вступатимуть на висококон’юнктурні спеціальності.

Документ великий і важливий, але ми виділили з нього моменти, які точно варто знати всім абітурієнтам. 

Права та обов’язки учасників НМТ

Згідно з документом, учасники національного мультитесту мають право на: 

1. Доступ до інформації про:

 • загальні характеристики складових НМТ (форми завдань НМТ, схеми нарахування балів за виконання завдань НМТ);
  строки та порядок проведення НМТ;
 • час і місце проведення НМТ;
 • порядок визначення, спосіб та час офіційного оголошення результатів НМТ.

2. Виконання завдань НМТ, розроблених згідно з програмами ЗНО оцінювання результатів навчання з української мови і літератури (частина «Українська мова»), історії України (розділи 20–32: 1914 рік – початок ХХІ століття) та математики.

Навчайтеся на онлайн-курсах «На Урок»
Оберіть клас:

Але також учасник НМТ має і зобов'язання. Серед яких:

 1. Дотримання вимог цього Порядку (повністю із ним можна ознайомитися за посиланням). 
 2. Своєчасне прибуття до тимчасового екзаменаційного центру, зазначеного в його запрошенні, із документом, що посвідчує особу.
 3. Виконання вказівок і вимог працівників тимчасового екзаменаційного центру щодо процедури проходження НМТ.
 4. Поверення матеріалів НМТ працівникам тимчасового екзаменаційного центру після завершення часу, відведеного для тестування.

А що категорично заборонено робити? Насамаперед не можна:

 • приносити до тимчасового екзаменаційного центру небезпечні предмети або речовини, що становлять загрозу для життя та здоров’я людини;
 • протягом часу, відведеного для тестування, заважати іншим учасникам, спілкуватися з ними в будь-якій формі, мати при собі засоби зв'язку (пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації тощо), друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади, що не передбачені процедурою НМТ (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких потрібно повідомити працівників тимчасового екзаменаційного центру до початку виконання роботи).

Що буде, якщо одна або кілька з цих вимогу будуть порушені? Тоді учаснику НМТ доведеться покинути тимчасовий екзаменаційний центр.

Особливості проведення НМТ

Не пізніше ніж за тиждень до початку проведення основних сесій НМТ ви будете поінформовані про час та місце складання тестування. Необхідні дані можна буде отримати на своїй Інформаційній сторінці.

Якщо ви маєте особливі освітні потреби, зумовлені станом здоров'я, то організатори тестування подбають про те, аби забезпечити для вас належні умови.

Будьте уважні:

 1. Допуск учасників НМТ до тимчасового екзаменаційного центру припиняється за 10 хвилин до початку тестування.
 2. Учасник НМТ для допуску до тимчасового екзаменаційного центру має пред’явити документ, що посвідчує особу.
 3. Під час тестування учасники НМТ мають право з дозволу старшого інструктора вийти з аудиторії до закінчення виконання тесту. Але важливо розуміти, що час, який ви проведете за межами аудиторії, не додається до часу, відведеного для виконання тесту. 

Після проведення основних сесій НМТ для певних категорій осіб будуть організовані додаткові та спеціальні сесії.

Особливости визначення результатів НМТ

Результати НМТ визначаються за рейтинговою шкалою 100–200 балів. 

Яким буде офіційне оголошення результатів тестування? Усе просто: їх буде розміщено на Інформаційних сторінках абітурієнтів. 

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!

Навчайтесь з «На Урок»

Запишись на курс уже сьогодні!

Курс, на якому ти навчишся розв’язувати завдання формату НМТ, опануєш правила та норми української мови, а ще повториш програму з української літератури.

Антоніна Журбенко

Вчитель української мови, стаж роботи — 3 роки.

Усі онлайн-курси «На Урок»

Рекомендуємо