Багато хто з випусників, які мріють вступити до український університетів, наразі перебуває за кордоном. Зокрема більшість знаходиться в Європі. Як їм скласти національний мультпредметний тест? Для того, аби ніхто не втратив можливість вступити до омріяного вишу, Міністерство освіти і науки України активно комунікувало з міністерствами освіти, представниками неурядових освітніх організацій європейських країн, а також із посольствами України в них. Усе заради того, аби створити можливість провести НМТ за кордоном.
Наразі підтверджено домовленості з багатьма європейськими партнерами, тож українці, які вимушено покинули країну через війну, зможуть вступити до вишів України.
Проведення тестування заплановано у 39 містах таких країн:
- Австрія,
- Бельгія,
- Болгарія,
- Велика Британія,
- Данія,
- Естонія,
- Ірландія,
- Іспанія,
- Італія,
- Латвія,
- Литва,
- Молдова,
- Нідерланди,
- Німеччина,
- Польща,
- Португалія,
- Румунія,
- Словаччина,
- Угорщина,
- Франція,
- Хорватія,
- Чехія,
- Швеція.
На своїх Інформаційних сторінках з 20 травня до 07 червня включно ви зможете за допомогою спеціального сервісу підтвердити бажання взяти участь у НМТ. З наданого переліку населених пунктів ви зможете обрати той, до якого буде найпростіше дістатися.
Зверніть увагу: перелік закордонних міст, запропонований для потенційних учасників НМТ, не є остаточним, адже перемовини з деякими країнами ще тривають. Наприклад, може збільшитися кількість міст, де проходитиме тестування, в Італії та Німеччині. А в межах додаткової сесії можливе незначне розширення переліку країн, у яких може проводитися НМТ.
Що ж робити в такому випадку? Зараз потрібно підтвердити своє бажання взяти участь у НМТ та обрати той населений пункт, який наразі видається найзручнішим. А вже з 21 червня до 7 липня (під час другого етапу підтвердження участі в тестуванні) зробити вже остаточний вибір населеного пункту в Україні або міста/країни за кордоном.
НМТ за кордоном проведитиметься так само, як і в Україні, тобто у спеціально обладнаних комп’ютерних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги, навчені нашими експертами. Як обіцяє УЦОЯО, вступні випробування відбуватимуться на засадах прозорості та справедливості ー незалежно від того, де саме учасники їх проходитимуть.