Програми ЗНО 2020 з усіх предметів

Програми зовнішнього незалежного оцінювання 2020. Зміни у цьогорічних програмах.

Незважаючи на термінове введення карантину та переходу учнів на дистанційне навчання, випускники загальноосвітніх та спеціалізованих навчальних закладів, ліцеїсти, гімназисти та студенти технікумів будуть складати ЗНО! Про це повідомили у Міністерстві освіти. Єдине, що може змінитися (залежно від тривалості карантинних заходів) – це дати проведення тестувань. 

Майбутній абітурієнте, карантин – не канікули! Для того, щоб успішно скласти тестування та вступити до омріяного ВНЗ, радимо переглянути програми зовнішнього незалежного оцінювання 2020. Може, у процесі підготовки, ти забув звернути увагу на важливі пункти із програм ЗНО, які ще не пізно вивчити і отримати за це додаткові бали!

Пам'ятай, що кожна десята та навіть сота бала може вплинути на те, чи зможеш ти успішно пройти випробовування! 

Перелік програм ЗНО

Нові програми ЗНО містять певні зміни, тож радимо з ними ознайомитись! 

Які зміни в програмі ЗНО відбулись у 2020 році

У тематичних розділах програми ЗНО 2020 відбулися певні зміни. Найбільше змін внесено у програму тестування з української літератури, тож радимо звернути на це особливу увагу!

Українська мова і література. Змін у програмі з української мови немає. УВАГА! Упродовж п'яти років, починаючи з 2019-го, у завданнях тесту ЗНО з української мови та літератури не перевірятимуть нових норм українського правопису. Тож якщо майбутній абітурієнт обирає відповідь за старим правописом, це не буде вважатися помилкою! Крім того, якщо випускники під час написання власного висловлювання використовуватимуть правила нового правопису, це не буде вважатися помилкою.

Навчайтеся на онлайн-курсах «На Урок»
Оберіть клас:

А як щодо літератури? Випускники шкіл мають орієнтуватися тільки у першій та четвертій частинах роману П. Мирного «Хіба ревуть воли...» (раніше вони мали детально вивчати весь твір).  Зміни програми ЗНО 2020 стосуються і списку літератури. Так, цьогоріч до списку творів додано: «Захар Беркут» (І. Франко), «Valse mélancolique» (Ольга Кобилянська), «Майстер корабля» (Юрій Яновський), «Камінний хрест» (Василь Стефаник) та інші. 

Вилучено із програми ЗНО 2020: «Маруся» (Григорій Квітка-Основ'яненко), «Гайдамаки» (Тарас Шевченко), «Земля» (Ольга Кобилянська), «Україна в огні» (Олександр Довженко), «Дитинство» (Юрій Яновський) та інші. 

Читати повний список творів, які було додано або вилучено із програми ЗНО з української літератури!

Хімія. У новій програмі ЗНО 2020 з'явилися термохімічні рівняння. Школярі мають розуміти функціонування гальванічних елементів. Також можуть бути завдання з розрізненням механізмів утворення ковалентного зв'язку за обмінним та донорно-акцепторним механізмами. Одинадцятикласники мають знати будову аморфних та крихких тіл, а також уміти характеризувати фізичні властивості різних солей (середніх, кислих).

Іноземні мови. У тестових завданнях ЗНО 2020 року доповнено програму з іноземних мов (зокрема, англійської) новою вимогою щодо «аудіювання», тобто розуміння мови на слух. Згідно з Загальноєвропейськими Рекомендаціями з мовної освіти, завдання складаються з рівня В1 та В2.

Історія України, біологія, географія, фізика та математика. Змін у програмах ЗНО із цих навчальних дисциплін немає. 

Абітурієнте, зверни увагу на те, що Міністерство освіти і науки України опублікувало кілька сценаріїв проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії!

Також ти можеш ознайомитис зі сценаріями проведення ЗНО за допомогою таблиці, що наведена нижче. 

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!

Начайтесь з «На Урок»

Курс вже розпочався (ви ще можете записатись!)

Підготуйся до ЗНО з фізики на цьому курсі. Ти швидко запам'ятаєш закони, правила та поняття і навчишся розв'язувати завдання усіх рівнів!

Усенко Ольга

Вчитель фізики та математики вищої категорії, стаж роботи — 21 рік.

Усі онлайн-курси «На Урок»

Рекомендуємо