Національний мультипредметний тест – 2023: усе, що потрібно знати про реєстрацію

НМТ–2023 усе ближче, тож якщо ви бажаєте взяти участь у тестуванні, то саме час приготуватися. Адже реєстрація стартує 3 квітня. Для того, аби успішно зареєструватися у вас буде місяць – до 3 травня.

Реєстрація проходитиме в електронному форматі. І першим кроком на шляху до НМТ для вас стане створення персонального кабінету на сайті Українського центру якості освіти.

Важливо! Наразі можливості створити персональний кабінет немає – її активують 3 квітня, в день початку реєстрації. 

Під час реєстрації вам потрібно бути уважними, тож не поспішайте. Після створення персонального кабінету вам потрібно:

 • внести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;
 • завантажити в електронній формі сканкопії та / або фотокопії реєстраційних документів;
 • підтвердити бажання взяти участь у НМТ;
 • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;
 • сформувати Сертифікат НМТ 2023 року.

Для успішної реєстрації вам потрібно додати копії наступних документів:

 1. Паспорт або інший документ, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ.
 2. Документ, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році (для цьогорічних випускників). Або свідоцтво про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років).
 3. Документ, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картки платника податків або паспорта громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.
Навчайтеся на онлайн-курсах «На Урок»
Оберіть клас:

Також за потреби важливо додати копії наступних документів:

 1. Свідоцтва про зміну імені, та / або свідоцтва про шлюб, та / або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних).
 2. Медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 (для осіб з особливими освітніми потребами).
 3. Нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою).
 4. Документа, що підтверджує причину невнесення інформації про РНОКПП.
 5. Документа, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основних сесіях НМТ.

Зверніть увагу! Всі копії документа, які ви завантажуватимете в персональному кабінеті, мають педставляти собою скановані або сфотографовані копії оригіналу. Вони завантажуються у вигляді окремих файлів у форматі .png або .jpg. Розмір файла не має перевищувати 1 Мб, а саме зображення повинно бути чітким та повнорозмірним (без обрізань сторін документа). Важливо, аби текст на зображенні був розбірливим і вільно читався.

Саме під час реєстрації ви маєте такоє обрати предмет додаткового блоку. А також – населений пункт в Україні (або за кордоном), де ви плануєте складати тестування. Ці дані УЦОЯО використає для розподілу учасників НМТ за екзаменаційними центрами.

Важливо! Предмети основного блоку НМТ – українська мова та математика – будуть зазначені автоматично, їх не потрібно обирати. Натомість ви маєте вибрати лише один предмет із запропонованого переліку. Вибрати кілька – не можна. 

Після того, як ви все виконаєте, інформація буде надіслана на обробку. А тим часом до 7 травня ви ще зможете за потреби вносити в персональному кабінеті зміни, що стосуються:

 • назви навчального предмета додаткового блоку, з якого бажаєте пройти тестування;
 • населеного пункта в Україні або за кордоном, де перебуватимете в дні проведення НМТ;
 • потреби в проходженні НМТ під час додаткових сесій. 

Підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є Сертифікат. Його ви згодом зможете сформувати у своєму персональному кабінеті. Але станеться це не одразу, а лише після підтвердження регіональним центром реєстрації вашої участі в НМТ. Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!

Навчайтесь з «На Урок»

Запишись на курс уже сьогодні!

Курс, на якому ти навчишся розв’язувати завдання формату НМТ, опануєш правила та норми української мови, а ще повториш програму з української літератури.

Антоніна Журбенко

Вчитель української мови, стаж роботи — 3 роки.

Усі онлайн-курси «На Урок»

Рекомендуємо