НМТ–2023 усе ближче, тож якщо ви бажаєте взяти участь у тестуванні, то саме час приготуватися. Адже реєстрація стартує 3 квітня. Для того, аби успішно зареєструватися у вас буде місяць – до 3 травня.
Реєстрація проходитиме в електронному форматі. І першим кроком на шляху до НМТ для вас стане створення персонального кабінету на сайті Українського центру якості освіти.
Важливо! Наразі можливості створити персональний кабінет немає – її активують 3 квітня, в день початку реєстрації.
Під час реєстрації вам потрібно бути уважними, тож не поспішайте. Після створення персонального кабінету вам потрібно:
- внести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;
- завантажити в електронній формі сканкопії та / або фотокопії реєстраційних документів;
- підтвердити бажання взяти участь у НМТ;
- надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;
- сформувати Сертифікат НМТ 2023 року.
Для успішної реєстрації вам потрібно додати копії наступних документів:
- Паспорт або інший документ, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ.
- Документ, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році (для цьогорічних випускників). Або свідоцтво про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років).
- Документ, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картки платника податків або паспорта громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.
Також за потреби важливо додати копії наступних документів:
- Свідоцтва про зміну імені, та / або свідоцтва про шлюб, та / або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних).
- Медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 (для осіб з особливими освітніми потребами).
- Нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою).
- Документа, що підтверджує причину невнесення інформації про РНОКПП.
- Документа, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основних сесіях НМТ.
Зверніть увагу! Всі копії документа, які ви завантажуватимете в персональному кабінеті, мають педставляти собою скановані або сфотографовані копії оригіналу. Вони завантажуються у вигляді окремих файлів у форматі .png або .jpg. Розмір файла не має перевищувати 1 Мб, а саме зображення повинно бути чітким та повнорозмірним (без обрізань сторін документа). Важливо, аби текст на зображенні був розбірливим і вільно читався.
Саме під час реєстрації ви маєте такоє обрати предмет додаткового блоку. А також – населений пункт в Україні (або за кордоном), де ви плануєте складати тестування. Ці дані УЦОЯО використає для розподілу учасників НМТ за екзаменаційними центрами.
Важливо! Предмети основного блоку НМТ – українська мова та математика – будуть зазначені автоматично, їх не потрібно обирати. Натомість ви маєте вибрати лише один предмет із запропонованого переліку. Вибрати кілька – не можна.
Після того, як ви все виконаєте, інформація буде надіслана на обробку. А тим часом до 7 травня ви ще зможете за потреби вносити в персональному кабінеті зміни, що стосуються:
- назви навчального предмета додаткового блоку, з якого бажаєте пройти тестування;
- населеного пункта в Україні або за кордоном, де перебуватимете в дні проведення НМТ;
- потреби в проходженні НМТ під час додаткових сесій.
Підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є Сертифікат. Його ви згодом зможете сформувати у своєму персональному кабінеті. Але станеться це не одразу, а лише після підтвердження регіональним центром реєстрації вашої участі в НМТ. Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.