Поради щодо електронної подачі документів на вступ до ВНЗ

Інструкція для абітурієнтів: подача заяви на вступ в електронній формі.

Що найперше турбує абітурієнтів після успішного складання ЗНО? Електронна подача документів на вступ до ВНЗ. Але у цьому немає нічого складного. Майбутнім бакалаврам потрібно розібратися в етапах та правилах вступу, які цьогоріч у зв'язку зі світовою пандемією зазнали певних змін.

ВАЖЛИВО! Вступники на бакалаврат у 2020 році мають змогу подати сертифікати ЗНО за 2017 (крім іноземних мов), 2018, 2019 та 2020 роки (з усіх предметів). Сертифікати різних років можна комбінувати!

Ми підготували детальну інформацію про те, як подати заяву в електронному вигляді до ВНЗ.

Правила електронної подачі документів на вступ до ВНЗ

Тож як подавати електронну заяву до ВНЗ? 

1. У 2020 році для того, щоби подати електронну заяву на вступ, абітурієнт має зареєструватися на інтернет-сайті за адресою: http://ez.osvitavsim.org.ua/ (термін реєстрації: 1 серпня – 22 серпня 2020 року).  

Увага! Вступники за квотами подають заяву на вступ до приймальної комісії університету у паперовій формі – особисто.

Навчайтеся на онлайн-курсах «На Урок»
Оберіть клас:

2. Як подавати документи до ВНЗ через інтернет? Після реєстрації вступник має зазначити наступні дані: адресу електронної пошти, серію та номер документа про освіту, номер, пін-код і рік отримання сертифіката ЗНО, серію та номер документа, що посвідчує особу.

3. Після реєстрації вступник отримає логін та пароль для доступу до особистого електронного кабінету. Як подавати заяву на вступ в електронній формі: в особистому електронному кабінеті вступнику необхідно внести дані про себе, обрати університет, спеціальність та освітню програму. 

4. Усі вступники, які встигли подати заяву на вступ в електронному вигляді, можуть побачити своє ім'я у списках рекомендованих для зарахування (списки оформлені за конкурсною базою). 

5. Вступники протягом 5 днів після оприлюднення списків зарахованих особисто подають оригінали документів до приймальної комісії університетів (атестат про повну загальну середню освіту і т.д.). Не забудьте підготувати всі необхідні документи завчасно!

Детальну інструкцію про те, як подавати документи до ВНЗ в електронному вигляді, читайте за посиланням.

Коли можна подати документи до ВНЗ через інтернет?

Ми вже з'ясували, як подати документи для вступу в електронному вигляді. А які терміни виділено на цю процедуру для тих, хто планує вступати на денну форму навчання у ВНЗ? 

 • 1 серпня – початок реєстрації електронних кабінетів; 
 • 13–22 серпня – вступники подають заяви через електронний кабінет (до 16 серпня – дедлайн для осіб, що мають особливі умови вступу). Документи можна подати у 5 вищих навчальних закладів, кожен із яких абітурієнт позначає номером за пріоритетом;
 • 27 серпня – оприлюднення рейтингових списків рекомендованих до зарахування на бюджет;
 • 31 серпня до 18:00 – вступники подають оригінали документів у Приймальну комісію для зарахування на бюджет;
 • 5 вересня – наказ про зарахування на бюджет;
 • 30 вересня – зарахування майбутніх бакалаврів на контракт.

Значення статусів заяв в особистому кабінеті

Параметр «Статус електронної заяви» може набувати таких значень:

 1. «Зареєстровано в ЄДЕБО» – підтверджено факт подання електронної заяви до обраного вступником закладу вищої чи фахової передвищої освіти.
 2. «Потребує уточнення вступником» – електронну заяву прийнято закладом вищої або фахової передвищої освіти до розгляду, однак дані вступника потрібно уточнити. 
 3. «Зареєстровано у закладі освіти» – заклад вищої (фахової передвищої) освіти прийняв електронну заяву до розгляду та в установленому порядку приймається рішення про допуск вступника до участі в конкурсному відборі або допуск до вступних випробувань.
 4. «Відмовлено закладом освіти» – власника зареєстрованої електронної заяви не допущено до участі у конкурсному відборі (відмова) на підставі рішення приймальної комісії. 
 5. «Скасовано вступником» – подану електронну заяву скасовано вступником в особистому електронному кабінеті.
 6. «Скасовано закладом освіти» – подану електронну заяву скасовано закладом освіти за рішенням приймальної комісії (виявлено технічну помилку під час внесення даних до ЄДЕБО).
 7. «Допущено до конкурсу» – власника зареєстрованої електронної заяви допущено до участі у конкурсному відборі на бюджетні та контрактні місця. 
 8. «Рекомендовано до зарахування» – вступник пройшов конкурсний відбір та рекомендований до зарахування.
 9. «Виключено зі списку рекомендованих (навчання за кошти державного регіонального) бюджету)» – вступник втратив право бути зарахованим до закладу вищої (фахової передвищої) освіти за обраною спеціальністю (спеціалізацією).
 10. «Включено до наказу (навчання за кошти державного бюджету)» – вступника зараховано до закладу вищої (фахової передвищої) освіти за кошти державного бюджету.
 11. «Включено до наказу (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)» – вступника зараховано до закладу вищої (фахової передвищої) освіти за кошти фізичних та/або юридичних осіб.
 12. «Відраховано» – вступника відраховано із закладу або скасовано його зарахування.

Чи безпечно подавати заяву на вступ в електронному вигляді?

Абітурієнтам не варто хвилюватися стосовно того, що електронним заявам при вступі у ВНЗ надаватиметься нижчий пріоритет. Крім того, подані заяви точно не можуть «загубитися».  

Для того, щоби встигнути подати заяву, вступникам не варто відкладати цю справу на останній день. Як правило, в останні дні особистий кабінет може тимчасово припинити свою роботу у зв'язку з перевантаженням на сервер. Особисті дані вступника не можуть бути викраденими, а доступ до кабінету має лише абітурієнт.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!

Начайтесь з «На Урок»

Старт 1 жовтня

Курс, на якому ти підготуєшся до ЗНО-2021 з географії. Авторська навчальна програма та додаткові матеріали допоможуть структурувати та запам'ятати вивчене.

Дар'я Демчук-Маригіна

Досвід викладання — 8 років

Усі онлайн-курси «На Урок»