Скільки років дійсні результати ЗНО

Важлива інформація для вступників, які мають кілька сертифікатів ЗНО.

В Україні є чимало вступників, які з тих чи інших причин мають сертифікати ЗНО за кілька років. Хтось є випускником минулих років та ще не зміг вступити до омріяного вишу, а хтось – хоче бути зарахованим на іншу спеціальність (наприклад, для навчання на заочній формі). Тож виникає цілком резонне запитання: що робити, коли маєш кілька сертифікатів зовнішнього оцінювання? Чи кожен із них можна використовувати?

Скільки років дійсні результати ЗНО

У 2021 році абітурієнти можуть скористатися для вступу сертифікатами 2018, 2019, 2020 а також 2021 років. Так вказано в Умовах прийому на навчання для здобуття вищої освіти. Тобто, можна використати бали одного з цих документів або комбінувати їх. Однак потрібно звернути увагу на те, що це стосується не всіх навчальних предметів. Так, термін дії сертифікатів ЗНО з іноземної мови (англійської, іспанської, французької та німецької) обмежено 2018 роком. Це пов’язано з тим, що саме з цього року було змінено формат проведення тестування з іноземних мов. Тож всі охочі можуть використовувати відповідні сертифікати 2018, 2019 та 2020 років.

Оскільки нововведенням вступної кампанії цього року є окремий тест ЗНО з української мови, то замість результатів з цього предмета ви можете використовувати при вступі результати тесту ЗНО 2018, 2019 та 2020 років з української мови і літератури. Якщо ж як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, ви маєте право подавати оцінку із сертифікатів з однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) на власний розсуд.

Якщо ви маєте кілька сертифікатів ЗНО за 2018-2021 роки (наприклад, за 2018 і 2021), то під час вступу їх можна комбінувати. Скажімо, абітурієнт має право використати під час подачі документів сертифікати, які мають вищі бали з того чи іншого предмета. Головне – щоб вони відповідали встановленим вимогам Міністерства освіти і науки України щодо року випуску.

Що робити якщо сертифікат ЗНО застарів

Необхідно пам’ятати, що всі охочі вступити до омріяного вишу в цьому році мають реальну можливість зробити це. Навіть якщо ваші сертифікати ЗНО не є актуальними для вступної кампанії 2021 року (наприклад, ви проходили тестування в 2017 році). Адже ви можете пройти тестування з потрібних предметів у цьому році та використати актуальні результати для вступу. Наприклад, абітурієнти можуть комбінувати результати кількох минулорічних сертифікатів із цьогорічними. Крім того, немає жодних обмежень щодо використання результатів ЗНО минулих років. Навіть якщо ви використовували їх під час вступної кампанії-2018, це жодним чином не вплине на можливість вашого зарахування. Якщо, звичайно, ваш конкурсний бал буде достатнім для цього.

І не забувайте, що абітурієнти можуть самостійно обирати, які результати тестувань будуть враховуватися під час формування їхнього конкурсного балу. Головне – знати скільки років дійсні результати ЗНО. Наприклад, у 2020 році ви склали тестування з української мови та літератури на 180 балів, історії України – на 170, а географії – на 193. А в цьому році вам, наприклад, удасться покращити результат із історії України. Це дозволить використати під час вступу минулорічні результати з української мови та літератури і географії, а також узяти цьогорічні бали з історії. Крім того, немає жодної різниці, коли було пройдене тестування – в основну та додаткову сесію.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!

Рекомендуємо