Скільки років дійсні результати ЗНО

Важлива інформація для вступників, які мають кілька сертифікатів ЗНО.

В Україні є чимало вступників, які з тих чи інших причин мають сертифікати ЗНО за кілька років. Хтось є випускником минулих років та ще не зміг вступити до омріяного вишу, а хтось – хоче бути зарахованим на іншу спеціальність (наприклад, для навчання на заочній формі). Тож виникає цілком резонне запитання: що робити, коли маєш кілька сертифікатів зовнішнього оцінювання? Чи кожен із них можна використовувати?

Скільки років дійсні результати ЗНО

У 2022 році абітурієнти можуть скористатися для вступу сертифікатами 2019, 2020, 2021 та 2022 років. Так вказано в Умовах прийому на навчання для здобуття вищої освіти. Тобто, можна використати бали одного з цих документів або комбінувати їх. Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник має право подават сертифікат із однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французська або іспанська) на власний розсуд. 

Якщо ви маєте кілька сертифікатів ЗНО за 2019-2022 роки (наприклад, за 2020 і 2022), то під час вступу їх можна комбінувати. Скажімо, абітурієнт має право використати під час подачі документів сертифікати, які мають вищі бали з того чи іншого предмета. Головне – щоб вони відповідали встановленим вимогам Міністерства освіти і науки України щодо року випуску.

Що робити якщо сертифікат ЗНО застарів

Необхідно пам’ятати, що всі охочі вступити до омріяного вишу в цьому році мають реальну можливість зробити це. Навіть якщо ваші сертифікати ЗНО не є актуальними для вступної кампанії 2022 року (наприклад, ви проходили тестування в 2018 році). Адже ви можете пройти тестування з потрібних предметів у цьому році та використати актуальні результати для вступу. Наприклад, абітурієнти можуть комбінувати результати кількох минулорічних сертифікатів із цьогорічними. Крім того, немає жодних обмежень щодо використання результатів ЗНО минулих років. Навіть якщо ви використовували їх під час вступної кампанії-2021, це жодним чином не вплине на можливість вашого зарахування. Якщо, звичайно, ваш конкурсний бал буде достатнім для цього.

І не забувайте, що абітурієнти можуть самостійно обирати, які результати тестувань будуть враховуватися під час формування їхнього конкурсного балу. Головне – знати скільки років дійсні результати ЗНО. Наприклад, у 2021 році ви склали тестування з української мови та літератури на 180 балів, історії України – на 170, а географії – на 193. А в цьому році вам, наприклад, удасться покращити результат із історії України. Це дозволить використати під час вступу минулорічні результати з української мови та літератури і географії, а також узяти цьогорічні бали з історії. Крім того, немає жодної різниці, коли було пройдене тестування – в основну чи додаткову сесію.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!

Навчайтесь з «На Урок»

Запишись на курс уже сьогодні!

Курс, на якому ти навчишся розв’язувати завдання формату НМТ, опануєш правила та норми української мови, а ще повториш програму з української літератури.

Антоніна Журбенко

Вчитель української мови, стаж роботи — 3 роки.

Усі онлайн-курси «На Урок»

Рекомендуємо